معرفی دوره میکروتیک

معرفی دوره میکروتیک

میکروتیک نام یک شرکت معروف در کشور لتوانی می باشد که در سال 1996 برای توسعه روترها و سیستم های بیسیم و مخابراتی تاسیس شد.میکروتیک در حال حاضر در سراسر دنیا تجهیزات سخت افزاری و نرم افزاری در ارتباطات و اینترنت تولید میکند.این شرکت در شهر ریگا واقع شده است و در حال حاظر 140 کارمند دارد.

mikrotik

دلیل محبوبیت میکروتیک

 • قیمت مناسب و نسبتا پایین تجهیزات میکروتیک نسب به رقبای خود:

به راحتی با یک مقایسه ی کلی در سایت های فروش تجهیزات کالاهای شبکه متوجه خواهید شد که قیمت تجهیزات میکروتیک نسب به تجهیزات مشابه خود در برندهای دیگر مثل سیسکو بسیار چشم گیر و قابل توجه می باشند حتی در بسیاری از مواقع ممکن است محصول مشابه میکروتیک در سیسکو قابلیت کمتری هم داشته باشد در صورتی که قیمت ان چندین برابر می باشد.

 

 • یادگیری سریع و آسان :

یکی دیگر از دلایل محبوبیت تجهیزات میکروتیک در بین مهندسین رابط کاربری آسان و گرافیگی این کمپانی می باشد که در اختیار یوزرهای خود قرار داده است.این امر هم در درک بهتر مفاهیم میتواند کمک کند و هم قابلیت troubleshooting  را افزایش میدهد.

میکروتیک در کنار رابط گرافیکی اش رابط های ترمینال هم قرار داده است تا کسانی که به این گونه محیط های علاقه بیشتری دارند از این گزینه استفاده کنند.

 

 • پایداری مناسب :

در این که تجهیزات مسیریابی کمپانی سیسکو در جهان حرف اول را میزند و هنوز به تنهای پیشتاز در تولید این محصولات می باشند شکی نیست .اما میکرتیک هم توانسته است تست های امنیتی و کیفیتی خودش را پس بدهد .

 

 • اخذ مدرک رسمی و بین المللی میروتیک در ایران:

ازمون های میکروتیک در سطوح مختلف و به صورت انلاین توسط مدرسین رسمی کمپانی میکروتیک برگزار می شود.کسب این مدارک نسبت به کسب مدارک سیسکو و مایکروسافت به مراتب راحت تر و کم هزینه تر می باشد.

 

 • امکان داشتن یک لابراتو شخصی برای تست و آموزش:

هزینه کم محصولات میکروتیک این آپشن را برای یوزرهای خود بوجود آورده است که به راحتی با صرف هزینه ای اندک تجهیزات مربوطه را بخرند و روی آن ها کار کنند.

 

 • سیستم عامل جامع و یک پارچه:

اگر با تجهیزات سیسکو کار کرده باشید متوجه خواهید شد که برای مسائل مختلف نیاز به تجهیزات مختلف داریم .( مثلا برای یک سناریوی firewall  نیاز به UTM  داریم که جز تجهیزات گران قیمت می باشند ).

Routers سیستم عامل معروف و user friendly کمپانی میکروتیک می باشد که تمام خواسته ی شما را از یک روتر فراهم میکند.این سیستم عامل نیاز چندانی به منابع سخت افزاری ندارد بنابراین یکی از دلایل ارزان بودن تجهیزات میکروتیک این عامل می باشد.

 

 • (MTCNA – (MikroTik Certified Network Associate :  ابتدایی ترین دوره میکروتیک می باشد که درواقع مبانی اولیه ای از همه دوره ها در آن گنجانده شده و پیشنیاز تمام دوره های میکروتیک می باشد .
 • (MTCRE – (MikroTik Certified Routing Engineer  : این دوره مربوط به مباحث پیشرفته روتینگ می باشد .
 • (MTCWE – (MikroTik Certified Wireless Engineer  :  این دوره هم مربوط به مباحث پیشرفته وایرلس می باشد .
 • (MTCTCE – (MikroTik Certified Traffic Control Engineer  : این دوره نیز مربوط به مباحث پیشرفته کنترل پهنای باند ,QOS , firewall , mangel , DNS , DHCP و Web proxy می باشد .
 • (MTCUME – (MikroTik Certified User Management Engineer : این دوره مباحث پیشرفته تونلینگ , HOTSPOT و استفاده از RADIUS SERVER ها می باشد .
 • (MTCINE – (MikroTik Certified Inter-networking Engineer : دوره پیشرفته ای است که مباحث MPLS ,BGP و مهندسی ترافیک در آن تدریس می شوند .

/تهیه و تنظیم: محمدرضا صابری

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 2 =