اپلیکیشن گوگل ترنسلیت چه امکاناتی دارد؟

گوگل ترنسلیت از محبوب‌ترین ابزارهای گوگل است که بسیاری از ما روزانه با آن سروکار داریم. اما اپلیکیشن آن امکانات اضافی‌ای در اختیار ما قرار می‌دهد که احتمالا به نصب آن می‌ارزد، به‌خصوص اگر زیاد سفر می‌روید. در این مطلب به مهم‌ترین امکانات این اپلیکیشن اشاره می‌کنیم:

 

ترجمه‌ی آفلاین: همیشه به اینترنت دسترسی ندارید و یا شاید بخواهید در هزینه اینترنت صرفه‌جویی کنید. می‌توانید زبان مورد نظر را دانلود کنید تا همیشه در اختیارتان باشد.

صحبت با خارجی‌ها:  فرض کنید به یک کشور خارجی سفر کرده‌اید و می‌خواهید از کسی آدرس بپرسید. اپلیکیشن را باز کنید و به زبان خودتان حرف بزنید تا گوگل آن را به راحتی به زبان طرف مقابل ترجمه کند. در طول برگزاری جام جهانی در روسیه، ویژگی مکالمه به توریست‌ها کمک زیادی کرد که با روس‌ها که معمولا انگلیسی خوبی هم ندارند ارتباط برقرار کنند، به طوری که استفاده از اپ گوگل ترنسلیت به دوبرابر حد عادی رسیده بود.

ترجمه‌ی فوری: حوصله‌ی تایپ کردن ندارید یا می‌خواهید زبانی مثل ژاپنی را که الفبای آن به‌کلی برایتان نا آشناست ترجمه کنید. کافی است دوربینتان را به سمت کلمه‌ی مورد نظر بگیرید تا ترجمه‌ی آن فورا نمایش داده شود. این ویژگی کمک زیادی می‌کند تا هنگام سفر بتوانید تابلوهای راهنما را بخوانید یا از منوی رستوران‌ها سر دربیاورید.

برای دیدن اینکه هرکدام از امکانات گوگل ترنسلیت کدام زبان‌ها را پشتیبانی می‌کند می‌توانید به این‌جا سر بزنید

 

نویسنده: فاطمه جعفرزاده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × دو =